Katalog
Načítání...
Z kukuřičné krupice lze připravit jak tradiční knedlíčky a nejrůznější zavářky do polévek, tak i netradiční exotická jídla. Je hlavní surovinou pro přípravu polenty.
Instantní kukuřičná polenta je vyráběna pomocí páry. Využitím páry (max. 120°C po dobu 40 minut) je zajištěn ten nejšetrnější způsob přípravy instantní polenty. Na rozdíl od polenty vyráběné pomocí extruze si polenta vyráběná v páře zachovává kukuřičnou chuť a vůni. Velkou výhodou instantní polenty je rychlá příprava - pouhé 3 minuty.
Pohanka neloupaná je určena výhradně k nakličování. Semena stačí rozsypat na vlhké vatě nebo mělce zasít do zeminy. Vlhkost je potřeba stále udržovat. Vyroste vám zelená nať, kterou můžete použít podobně jako pažitku nebo petržel k dochucení salátů, pomazánek, polévky nebo k posypání chleba.
Pohankové slupky zbydou po oloupání zralého zrnka pohanky. Jsou určeny k přípravě čajů a odvarů nebo jako náplň do polštářů či matrací.
Pohanka pochází z chladných oblastí střední Asie. Pohanka u nás vždy bývala hodně oblíbenou potravinou a dnes je její používání opět na vzestupu. Obsahuje rutin a je přirozeně bezlepková Pohankové kroupy jsou vhodné pro přípravu příloh, "rizot", salátů či k zapékání.
Celozrnná krupice špaldová je alternativou ke klasické krupici pšeničné. Je vymleta z celého zrna, ze kterého nejsou odstraňovány obalové vrstvy. Hodí se k přípravě kaší, zavářek, halušek, lívanců, pomazánek a moučníků.
Jáhly jsou šetrně oloupaná a vyleštěná zrnka prosa setého. Jsou dobře stravitelné, výživné, velmi chutné a navíc přirozeně bezlepkové. Mají příznivý poměr živin blížící se doporučovanému poměru bílkovin, tuků a sacharidů. Navíc v porovnání s ostatními obilninami mají příznivější obsah vitamínů (především skupiny B). Jsou vhodné pro přípravu kaší a pro...
Oves bezpluchý je někdy též označován jako ovesná rýže. Po uvaření má jemnou chuť. Používáme ho jako přílohu, do zeleninových salátů, zapékaných pokrmů a díky své tendenci k lepivosti je výbornou surovinou na přípravu placiček, karbenátků, krémů a pomazánek.
Pohanka u nás vždy bývala hodně oblíbenou potravinou a dnes je její používání opět na vzestupu. Pohanka pochází z chladných oblastí střední Asie. Obsahuje rutin a je přirozeně bezlepková. Základním pokrmem z pohanky lámanky je pohanková kaše. Lze ji také použít coby zavářku do polévky, k přípravě placiček, karbanátků, směsí na plnění (např. zeleniny) či k...
Špalda je předchůdkyně pšenice, patří mezi jedny z nejstarších obilnin na světě. Je vyjímečná svým složením a zajímavou oříškovou chutí. Podobně jako ostatní obilniny ji můžete využít jako přílohu, do masových či zeleninových směsí, na zapékání, karbanátky nebo do salátů.
Žitné zrno se používalo při pečení chleba nebo pro přípravu kaše. Podobně jako ostatní obiloviny je vhodné jako příloha, samotné nebo např. v kombinaci s rýží, do masových a zeleninových směsí (výborné je např. s opraženou cibulkou a se zeleninou). Podobně jako jiné obiloviny je i žito vhodné k nakličování. Naklíčené žito má svěží a šťavnatou chuť a...
Ječné kroupy vznikají po obroušení ječného zrna.Tradičně se používají jako zavářka do polévek či při přípravě zabijačkových jelit. Dále jsou vhodné do nákypů a jako příloha.