Kategorie

Dodací podmínky a doprava

Dodací lhůta je obvykle 2 – 7 pracovních dnů v závislosti na aktuálních skladových zásobách (Fajne jidlo), dostupnosti zboží (dodavatelé a výrobci) a cílové lokalitě (Česko, Slovensko), v mimořádných případech, a sice pouze u zboží s dlouhou dobou trvanlivosti, do 15 dnů.
Pokud nebude prodávající z nějakých důvodů schopen tuto lhůtu dodržet, bude zákazník v maximálně možném předstihu o této skutečnosti informován.
U speciálního zboží, které je tvořené na zakázku (např. keramika), se dodací lhůta odvíjí od použitých řemeslných technologií a se zákazníkem bude vždy předem dojednána.

Příprava zásilky a expedice: zboží, které není aktuálně skladem nebo je vyprodáno, se zajišťuje každý týden nejpozději do středy do 12:00 hodin. V pátek a pondělí (podle dodání zboží dopravcem od dodavatele) probíhá naskladnění, vychystávka a balení zboží, tisk štítků pro dopravce, expedice zásilek k dopravcům. Nakonec, v závislosti na dopravci, probíhá rozvoz zboží, které zákazník obdrží nejdříve následující pracovní den (pondělí nebo úterý). U některých dopravců může dodávka trvat i více pracovních dní.
U nákupu zboží v rámci ČR v celkové hodnotě nad 1 999 Kč nebo SK a PL nad 199 € s DPH a zároveň při platbě převodem nebo kartou bude zboží kupujícímu doručeno zdarma podle hmotnosti a dopravce (rozumí se standardní zásilka do váhy 60 kg). Při přepravě do zahraničí závisí konečná cena dopravného na aktuálním kurzu Kč, (ceny v € jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na aktuálním směnném kurzu):

DopravceVáha do 5 kgVáha do 10 kgVáha do 15 kgVáha do 30 kgDobírka
Zásilkovna79,-99,-xx30,-
Zásilkovna na adresu99,-119,-xx30,-
123 Kurýr
89,-89,-99,-117,-25,-
Osobní odběr - Ostrava25,-x
Osobní odběr - Bruntál25,-x

V ostatních případech (rozumí se nestandardní zásilka nebo při platbě dobírkou) je k ceně zboží připočítána cena dopravného dle aktuálních cen dopravců, které se kupujícímu zobrazí v průběhu objednávkového procesu. Sleva dle tabulky výše však není kupujícímu odepřena.
Kupujícímu není účtována cena balného. Tato služba je kupujícímu vždy poskytována zdarma.

Osobní odběr

Kupující si může po domluvě vyzvednou zásilku osobně. Tuto službu poskytujeme zdarma. Výběr ze dvou výdejních míst:

1. výdejní místo:
čas vyzvednutí 8:30 - 16:00
Fajne jidlo
Razinova 1574
700 30 Ostrava - Zábřeh

2. výdejní místo:
čas vyzvednutí 17:30 - 21:00
Adéla Matulová
Volgogradská 2397/96
700 30 Ostrava - Výškovice

  • Pozn: při zásilce nad 110 kg a paletové dopravě nás, prosím, kontaktujte.