Hrachová kaše - FAJNE JIDLO
Hrachová kaše

Hrachová kaše

Hlavní jídlo

4

60 minut

Hrách obsahuje vše, co má mít potrava s pozitivními účinky na srdce. Nejsou v něm téměř žádné tuky ani sodík, jejichž konzumace správnou funkci srdce ohrožuje. Proto dobrá hrachová kaše prospívá každému.

Ingredience

Podle chuti

sůl

Postup

Nejdříve uvaříve hrách v 1 litru vody. Pokud jej chcete vařit kratší dobu, doporučuju jej namočit den předem. Mezitím než se uvaří,si nakrájíme na drobno cibuli, kterou orestujeme na olivovém oleji. Po uvaření hrachu ho rozmixujeme ponorným mixérem a dochutíme solí. Nyní může hrách servírovat s cibulkou. Jako přílohu doporučuji kváskový žitný chléb. Přeji dobrou huť.

Zajímavosti a tipy

Díky tomu je vhodným doplňkem stravy všech, kdo mají slabé srdce.
Hrách je velmi výživná potravina bohatá na vitaminy skupiny B a minerály potřebné pro správnou funkci nervového systému. Je vhodný v případě oslabené nervové soustavy, podrážděnosti, deprese, nespavosti a jiných funkčních poruch.
Díky vysokému obsahu proteinů (hlavně v kombinaci s obilninami), vitaminů a minerálů je hrách velmi vhodnou potravou pro těhotné a kojící ženy. Je bohatý i na kyselinu listovou, jež působí preventivně při vývoji nervové soustavy plodu.
Protože se škrob v hrachu během trávení pomalu přeměňuje na glukózu, snášejí ho dobře i diabetici.

Orientační cenová kalkulace

 • Ingredience Cena za bal./ks Cena za jednotku Množství Cena
  hrách loupaný 32.00/500g 0.06 Kč/g 300 g 18 Kč
  cibule 15.00/1kg 0.02 Kč/g 50 g 1 Kč
  olej olivový 165.00/500ml 0.33 Kč/ml 10 ml 3.3 Kč
  Celkem 22.3 Kč
  Celkem na 1 porci 5.6 Kč

Recenze