Kategorie

Elektronický obchod Fajne jidlo je rodinná firma a vznikl jaksi samovolně a náhodou. Náš zájem o stravu a stravování si vlastně vynutila pragmatická potřeba změnit stravovací návyky po onemocnění člena naší rodiny diabetem prvního typu. Tzv. diabetická dieta se zprvu zdála drastická, ale postupem času jsme zjistili, že není nutné jíst maso sedmkrát týdně, že luštěniny a obiloviny mají chutě, které jsme do té doby neznali a že zelenina a ovoce nerostou pouze na okrasných stromech nebo křovinách, ale že také dobře chutnají.

Dalším logickým krokem bylo vzdělávání v oblasti výživy kdy jsme k našemu velkému údivu zjistili, že není potravina jako potravina a že obchodníci a výrobci zcela bez skrupulí prodají umělohmotné odpadky nacpané barvivy a aditivy všeho druhu, které bez uzardění vydávají za potraviny. Zjistili jsme, že kvalitní potraviny, pěstované bez chemie, geneticky neupravované, bez "éček" jsou chutnější, cítíme se po nich lépe a odhalují nám nekonečné chuťové variace. Propracovali jsme se až k vegetariánství a veganství a zakusili, jak obtížné a časově náročné je shánět naše oblíbená jída všude možně. A nápad byl na světě: co takhle mít kvalitní potraviny na jednom místě? A proč tuto možnost nenabídnout všem podobně se stravujícím lidem? Založit vlastní e-shop, vybrat prověřené výrobce a dodavatele převážně BIO potravin a sloučit toto vše do jednoho virtuálního nákupního centra už bylo pouze technickou záležitostí.

Přidanou hodnotou našeho e-shopu je naše garance kvality, kdy naši dodavatelé a výrobci jsou pečlivě vybíráni a musí splňovat naše kritéria jakosti včetně certifikátů kvality (např. BIO, BIO EU, CEFF) a také korespondovat s etickým kodexem, který vůči našim zákazníkům ctíme: nabízej jenom to, co by jsi sám vložil na svůj talíř. S radostí a hrdostí můžeme konstatovat, že se u nás nekvalitní potraviny koupit nedají, že se k nám zákazníci vracejí, že naše cílové skupiny - vegetariáni, vegani, celiaci nebo diabetici obou typů - oceňují kvalitu a osobní přístup ke každému jednotlivci bez ohledu na výši jeho objednávky. Dnes působíme po celé ČR a Slovensku a jako bonus si užíváme toho, že nás to jednoduše baví.

Adéla Matulová

Adéla Matulová