Fajne jidlo - Konopný protein – vše, co o něm potřebujete vědět
Konopný protein – vše, co o něm potřebujete vědět

Konopný protein – vše, co o něm potřebujete vědět

Kateřina Pavelková

Rostliny jak je neznáme

Ať už se snažíte zhubnout nebo cvičíte a potřebujete nabrat svalovou hmotu, vždy je dobré do jídelníčku zařadit kvalitní bílkoviny formou proteinu. Velmi oblíbené jsou syrovátkové proteiny, které jsou živočišného původu. Pojďme se ale podívat na rostlinný konopný protein, který je mnohem kvalitnější než ten živočišný, nezatěžuje játra ani ledviny a dopřát si ho mohou jak vegani, tak i lidé, kteří chtějí odlehčit svému jídelníčku.

 • Nezpracovaný přírodní zdroj bílkovin

  Konopný protein se řadí k nejkvalitnějším rostlinným proteinům vůbec, je to nezpracovaný přírodní zdroj bílkovin. Obsahuje totiž všechny aminokyseliny a protein albumin a edestin. Albumin je hlavní protein lidské plazmy a edestin je vysoce stravitelný protein luštěnin. Dále obsahuje navíc vlákninu, nenasycené zdravé tuky a minerály. Z minerálů je zastoupen fosfor, hořčík, vápník, železo a mangan. Ve složení je také vyvážený poměr omega 3 a omega 6. Je tedy vhodný pro všechny, kteří se snaží nabrat svalovou hmotu, chtějí zhubnout, anebo navýšit svůj příjem bílkovin v jídelníčku.

  S konopným proteinem začínejte pomalu

  Tento protein se vyrábí mletím lisovaných semen konopí až do podoby jemného prášku. Nemusíte se bát, takto zpracovaný konopný protein neobsahuje žádné omamné látky. Je lehce stravitelný, jeho vstřebatelnost se pohybuje přes 90 %. Asi 30 g proteinu obsahuje 120 kalorií a 15 g bílkovin. Pokud nejste na konopný protein zvyklí, mohou se u vás objevit nežádoucí projevy jako je plynatost, průjem nebo nadýmání; proto začínejte s konopným proteinem po menších dávkách a pozvolna, aby si tělo lehce zvyklo. Jelikož protein obsahuje tuky, po otevření se doporučuje ho uchovávat v lednici.

  Hnědozelená barva a zemitá chuť

  Konopný protein má specifickou vůni, hnědozelenou barvu a zemitou chuť. Existují dva tábory lidí; jedni konopný protein nenávidí a druhým nevadí. Je pravdou, že chuť nemusí vyhovovat úplně každému, ale konopný protein se dá přimíchat třeba do smoothie, palačinek, lívanců nebo kaší. Spolu s oblíbeným sladidlem, kakaem a ovocem jeho chuť ani nepoznáte.

  Obohaťte svůj jídelníček konopným proteinem i vy. Má mnohé benefity, zlepší vaše zdraví, pomůže vám s kily i se svaly, tak konopí zdar!

Náš tip

Recenze