Fajne jidlo - Bolí vás krční páteř? Zkuste polštář z pohankových a špaldových slupek!
Bolí vás krční páteř? Zkuste polštář z pohankových a špaldových slupek!

Bolí vás krční páteř? Zkuste polštář z pohankových a špaldových slupek!

Kateřina Pavelková

Rostliny jak je neznáme

Při loupání pohanky vám zůstanou slupky, které jsou pro někoho odpad, ale ve skutečnosti je to skvělý přírodní materiál, který se využívá běžně jako výplň do polštářů, matrací, sedacích vaků či masážních válečků. V čem je tento přírodní materiál tak skvělý? Poradíme vám, jak si z ně připravit hřejiví, ale i chladivý obklad!

 • Nezávadný přírodní materiál

  Náplň do polštářů ze špaldových i pohankových slupek je skvělá pro svou schopnost relaxace, a díky mikromasážní funkci si dopřejete klidné spaní. Jedná se o přírodní materiál, který je zdravotně nezávadný, takže je vhodný i pro alergiky. Slupky jsou elastické, lehké a dokážou se přizpůsobit tvaru vašeho těla, takže jsou maximálně poddajné.

  Posilují imunitu a snižují únavu

  Díky pevnosti slupek dokáže polštář podpořit krční páteř a brání tak jejímu zablokování. Další benefity spaní na polštářku z výplně špaldových a pohankových slupek je pomoc při revmatických obtížích, bolesti končetin a kloubů; posiluje také imunitu, snižuje únavu a zlepšuje prokrvení končetin. Slupky vám také pomohou při revenci křečových žil a podpoře činnosti ledvin.

  Pohankové nebo špaldové?

  Pohankové slupky působí při migréně, nespavosti, tlumí onemocnění dutin a náplň absorbuje vlhkost jako je pot. Pohankové slupky více drží tvar a jsou tmavé. Naopak špaldové slupky jsou lehčí, měkčí a světlejší. Obsahují také vysoké množství křemíku, které pomáhá odpudit negativní energii z těla. Nejlepší je mix obou slupek. Díky přírodnímu nezávadnému materiálu se mohou, jak špaldové, tak i pohankové slupky vložit na kompost. Takový polštářek při správné údržbě vám vydrží i několik let.

  Slupky můžete nahřát i zchladit

  Špaldové i pohankové slupky uskladňují vzduch a umožňují jejich nahřátí – například na sluníčku nebo topení. Teplo se pak přenese do vašeho těla. Nahřátý polštářek pomáhá při bolestem břicha, anebo kolice u malých dětí. Dokonce můžete polštář vložit i do mrazáku a vytvořit si tak chladivý obklad. Polštářek větrejte na sluníčku a v zimě ho nechce pořádně vymrznout.

  Pokud jste ještě nikdy na takovém polštářku nespali, určitě to vyzkoušejte. Přejeme vám krásné sny!

Náš tip

Recenze