Fajne jidlo - Novoroční předsevzetí pro rok 2021: Víte jaká jsou nejčastější?
Novoroční předsevzetí pro rok 2021: Víte jaká jsou nejčastější?

Novoroční předsevzetí pro rok 2021: Víte jaká jsou nejčastější?

Kateřina Pavelková

O nás

Novoroční předsevzetí je takovou naší českou tradicí. Někdo si přeje více peněz, jiný více zdraví a někdo změnu práce nebo nový vztah. Víte, jaké předsevzetí je to nejoblíbenější, a které si Češi nejčastěji přejí?.

 • „Připijme si nejen na Nový rok, ale taky na naše další šance dělat všechno správně.“ Oprah Winfrey

  Přes vánoční svátky se stoly prohýbají pod tunou dobrého jídla a často holdujeme více i alkoholu. No řekněte, co by to bylo za rodinou návštěvu bez chlebíčků, cukroví a sklenky dobrého vína? Není tedy divu, že přes Vánoce většina Čechů přibere 2-5 kg. A proto nejoblíbenější předsevzetí, které po odbití silvestrovské půlnoci tajně vyslovíme se týká našeho vzhledu a zdraví.

  Nejoblíbenější předsevzetí

  • Začít hubnout
  • Zdravě jíst
  • Méně se stresovat
  • Více sportovat

  Nový rok nás vybízí k novým začátkům. Proto nebuďte smutní z toho, že nejíte zrovna zdravě, máte pár kilo navíc nebo jste ještě nestihli pořádně sportovat. Po Novém roce máte možnost začít od začátku.

  Jak začít, abyste vydrželi?

  Hodně změn najednou není ta správná cesta. Pokud se rozhodnete, že od 1. ledna přestanete kouřit, omezíte pití, budete každé ráno 1 hodinu cvičit a jíst saláty, je dost pravděpodobné, že u toho nevydržíte a pak se dostaví syndrom vyhoření a pocit neúspěchu.

  Dávejte si každý měsíc malé cíle, které dokážete splnit. Například na měsíc leden se naučte vstávat v 8 hodin a nachystat si zdravou, krásně barevnou snídani. Věděli jste, že když nějakou činnost děláte po dobu 21 dní, stane se z ní vaše rutina, váš zvyk? Takže pokud si na tuto činnost během ledna zvyknete, máte obrovskou šanci, že ji budete dělat i po zbytek roku.

  Za měsíc únor si můžete dát cíl, že uběhnete najednou 3 km. Uvidíte, že postupným tréninkem to půjde. Můžete si třeba zaplatit kurzy o zdravé výživě, nakoupit si kuchařku se zdravými recepty, udělat si pořádek v kuchyni, aby se vám lépe vařilo. Vyzkoušejte třeba jídlo den předem připravené do krabiček nebo si dejte za cíl na březen každé ráno pít zelený ječmen a pozorovat na sobě účinky.

  Úplně nejlepší je si vaše úspěchy, cíle i recepty psát do kalendáře či diáře. Věřte, že pokud něco opravdu chcete, dokážete všechno. I změnit váš životní styl a jíst zdravěji. A my jsme tu proto, abychom vám v této cestě ke zdravějšímu já pomohli.

  Přejeme Vám do Nového roku 2021 jen to nejlepší, a hlavně pevné zdraví, protože to je pro nás všechny nejdůležitější.

  Děkujeme za Vaši přízeň a důvěru v roce 2020

  Vaše Fajne jidlo

Náš tip

Recenze