Fajne jidlo - Není nad fajne domácí těstoviny
Není nad fajne domácí těstoviny

Není nad fajne domácí těstoviny

Kateřina Pavelková

Rostliny jak je neznáme

Těstoviny jsou nejoblíbenější potravinou vůbec. Pochází z Itálie a nejčastěji se vyrábí z pšenice, pitné vody a přidaných látek, které těstovinu zabarví a ochutí. Ovšem není nad to, dát si těstoviny domácí. Už jste ochutnali ty naše?

 • Těstoviny Fajne jidlo


  A my jsme se rozhodli, že strojově vyráběné těstoviny nás už nebaví a chceme zkusit ty domácí, ale opravdu domácí, jak by řekli v Prostřenu.

  Do oka nám padly tagliolini, což jsou delší ploché nudle. Jsou domácí, ručně dělané, a hlavně s láskou, to se projeví především v kvalitě, která je z nejlepších surovin, BIO, a hlavně bez GMO. Strach nemusí mít ani celiaci, protože těstoviny jsou zcela bezvaječné, bezlepkové a vhodné i pro vegany.


  Kukuřičné trio


  Naše těstoviny jsou vyrobeny z kukuřičné mouky, která je vhodná jak pro celiaky, tak i pro ty, kteří prostě jen chtějí odlehčit jídelníček, a hlavně svému žaludku.


  Mysleli jsme i na ty, kteří se nemohou rozhodnout, jaké z těstovin zkusit, a proto můžete zkusit všechny. Co by ne? Kukuřičné nudle tagliolini s příchutěmi 600 g


  Jak těstoviny připravit?


  Těstoviny by se neměly převařit, ale připravit „al dente“. Silným převařením se zrychluje vstřebávání sacharidů a to znamená, že budete mít dřív hlad.

  Na těstoviny se skvěle hodí nejrůznější omáčky. Zkuste třeba jednoduchou domácí rajčatovou-rozmixujte pečená rajčata, přidejte bazalku, česnek a do těstovin zamíchejte třeba ještě špenát.

  Fantazii se meze nekladou a vy máte super tip na rychlou večeři nebo oběd. S čím byste si těstoviny dali vy?

Náš tip

Vyzkoušejte některé z našich receptů:
Těstoviny se špenátem
Těstoviny s rajčatovou omáčkou

Recenze