Fajne jidlo - Osvěžte se v letních dnech limonádou!
Osvěžte se v letních dnech limonádou!

Osvěžte se v letních dnech limonádou!

Kateřina Pavelková

Rostliny jak je neznáme

Obzvláště v letních měsících je velmi důležité dodržovat pitný režim. Často se na něj zapomíná anebo může nastat i situace, kdy vám prostě čistá voda nechutná a hledáte cesty, jak si pití vody zpříjemnit. Máme pro vás pár tipů na skvělé limonády, které vás osvěží nejen v letních měsících.

 • Sezónní ovoce i bylinky


  Horké letní dny přímo vybízejí k tomu, abychom se osvěžili a udělali si nějakou super limonádu. Pokud vám nechutná obyčejná voda, můžete ji vylepšit sezónním ovocem. To, co zrovna najdete doma, výborný je třeba meloun, maliny nebo citrón. Skvělou záležitostí jsou i bylinky. Schválně, zkoušeli jste malinovou limonádu s mátou nebo citronádu s tymiánem? Obyčejnou vodu tyto kombinace povznesou úplně na jinou úroveň.


  Sirupy Koldokol


  Ne každý má zrovna doma ovoce a někdy může být i dražší neustále ovoce kupovat, pokud nemáte vlastní zahrádku. I vy si ale můžete udělat skvělou letní limču! Stačí přidat do perlivé či neperlivé vody sirup. Říkáte si: „No jo, ale sirup není moc zdravý a je plný cukru.“ Máte pravdu, většinou sirupy obsahují velké množství cukru a aroma, takže po pravé ovocné šťávě ani památky. Důležité je tedy vybírat sirup z kvalitních surovin. Není nad to, když víte, co pijete!

  Sirupy firmy Koldokol jsou vyrobeny z kvalitního třtinového cukru. Mají vysoký podíl ovocné složky a jsou husté, takže se skvěle hodí pro vaše letní limonády. Při výrobě se používají celé plody anebo 100% šťáva, žádný koncentrát.

  V letních měsících jsou vhodné kyselejší sirupy, které krásně osvěží, ale chápeme, že někdo to rád i sladké!

  Sirup Citrón – citrón je překvapivě zásaditá potravina, která působí proti překyselení organismu, pomáhá se zažíváním a tlumí pálení žáhy. Zajímavostí je, že citrón působí příznivě na svěží dech a je působí jako prevence vzniku celulitidy.

  Sirup Malina – maliny obsahují kyselinu ellagovou, která je ceněná kvůli svým protizánětlivým účinkům. Maliny prý příznivě působí při poruchách erekce a při neplodnosti. Jsou taky dobré proti zánětům žaludku a menstruačním bolestem.

  Sirup BIO Jablko – jablka obsahují draslík, který zodpovídá za přísun kyslíku do mozku. Konzumace jablek přispívá k úpravě cholesterolu i cukru v krvi.

  Sirup BIO Rakytník – obsahuje vysoký podíl vitaminu C, takže skvěle odporuje imunitní systém a zbavuje organismus od toxinů.


  Sirupů je opravdu spoustu, firma Koldokol má ve své nabídce i sirup jahodový, konopný nebo šípkový. Ale radši kupte pro jistotu dva, tento sirup milují totiž i děti. Taková jahodová limonáda u bazénu děti určitě potěší a alespoň budou s vámi hravě zvládat dodržovat pitný režim v horkých dnech!

Náš tip

Zkuste si vyrobit domácí levandulový sirup. Recept najdete zde -> recept

Recenze