< Články - Fajne jidlo

Superpotraviny  Zde je 5 článků.

 • Superpotraviny

  Chlorofyl je přítomen ve většině zelené zeleniny a někteří lidé jej berou jako doplněk stravy. Mezi potenciální výhody chlorofylu patří zlepšení zdraví, zvýšení energie a prevence proti některým nemocem. V článku se dozvíte vše, co potřebujete vědět o chlorofylu a jeho příznivém vlivu na naše zdraví.

 • Superpotraviny

  Chia semínka jsou velmi oblíbená potravina, hodí se do sladké i slané kuchyně. Po zalití vytvoří gel, který je výborným pomocníkem při výrobě domácích džemů a pudingů. Víte, proč ještě jíst chia semínka? Prozradíme vám 6 důvodů, díky kterým budete chtít i vy zařadit chia do svého jídelníčku.

 • Superpotraviny

  Quinoa je přirozeně bezlepková pseudoobilovina, která byla hojně pěstována původními obyvateli horských oblastí And již před více než 5 000 lety, a to zejména v Peru, Bolívii a Chile. Byla nezbytnou součástí posvátných obřadů starobylých Inků, kteří tuto plodinu nazývali „matkou všech zrn“.

 • Superpotraviny

  Goji (godži) - kustovnice čínská (Lycium Chinense), má světle červenou barvu, připomínají směs chutí rozinek, třešní, brusinek a šípku, roste na středně vzrostlých keřích v podhůří Himalájí. Od nepaměti je přirozenou součástí jídelníčku tamních obyvatel, kteří dosahují nejvyšších věkových průměrů na světě.

 • Superpotraviny

  Hodně se o tom mluví, každý o tom už slyšel, někteří jsou na to hluboce znalí specialisti. Ale co to vlastně je „superpotravina“? Žádný takovýto termín oficiálně vlastně neexistuje. Pojem „superpotravina“ používají reklamní týmy pro označení potravin, které jsou nějak výjimečné ve srovnání s tzv. „běžnými“ potravinami.

Zobrazení 1 - 5 z 5 položek