< Články - Fajne jidlo

Rostliny jak je neznáme  Zde je 90 článků.

 • Rostliny jak je neznáme

  Bobule acai, je brazilské superovoce, které pochází z oblasti Amazonie. Malý, kulatý modrofialový plod je vzhledem podobný borůvce, ale mnohem zajímavějšího charakteru. Bobule acai se od počátku 21. století staly celosvětovým šílenstvím. Proč tomu tak je?

 • Rostliny jak je neznáme

  Jablka patří neodmyslitelně k podzimu stejně jako skořice, se kterou jdou krásně dohromady. Máme několik druhů jablek, které se liší chutí, velikostí, tvarem a barvou. Jablka jsou výborná samotná, ale skvělá je i jablečná přesnídávka, kompot či jablečný fresh. Uhádnete, kolik sní průměrný člověk jablek ročně? Nejen to, se dozvíte v dnešním článku.

 • Rostliny jak je neznáme

  Kakao je opravdu skvělá surovina. Nejen, že se používá k výrobě čokolády, ale je nabité antioxidanty, minerály, a dokonce i vlákninou. A co víc, kakao je dostupné v různých formách, což z něj dělá super všestrannou potravinu, která vám v kuchyni nesmí chybět. V tomto článku se dozvíte o zdravotních výhodách kakaa a proč se kakao v minulosti používalo na pohřbech!

 • Rostliny jak je neznáme

  Zázvor pocházející z jihovýchodní Asie je již dlouho ceněný pro své zdravotní přínosy. Lidé jedí zázvor pro léčebné účely již více než 3000 let. Jeho vědecký název, Zingiber officinale, pochází ze sanskrtského slova pro koření, singabera. Od posílení imunitního systému po zmírnění menstruačních křečí má zázvor údajně širokou škálu terapeutických vlastností. Jak ho použít v kuchyni?

 • Rostliny jak je neznáme

  Skořice je koření, které pochází z Karibiku, Jižní Ameriky a jihovýchodní Asie. S nadcházejícím zimním obdobím je velmi oblíbená k přípravě svařáků nebo pečení cukroví. Lidé používali skořici již 2000 let př. n. l. ve starověkém Egyptě, kde si ji velmi vážili. Ve středověku ji lékaři používali k léčbě kašle, artritidy a bolesti v krku. Jako koření je skořice dostupná ve formě prášku nebo celá, jako kousky kůry. Jak poznat kvalitní skořici?

 • Rostliny jak je neznáme

  Quinoa si získala oblibu jako zdravá superpotravina, která se ovšem pěstovala již ve starověku, a to v Jižní Americe. Před stovkami lety Inkové považovali tuto starověkou surovinu za posvátné jídlo. V posledních několika desetiletích popularita quinoy exponenciálně vzrostla, protože poptávka po snadno pěstovaných, výživných a bezlepkových obilných alternativách prudce vzrostla. Quinoa je nejen bohatá na živiny, ale může nabídnout i zdravotní výhody. Tento článek obsahuje 6 zdravotních přínosů quinoy a poskytuje tipy, jak ji začlenit do svého jídelníčku.

Zobrazení 1 - 6 z 90 položek