Články - Fajne jidlo

Rostliny jak je neznáme  Zde je 38 článků.

 • Rostliny jak je neznáme

  Účinky marihuany všichni známe. Při jejím kouření se dostaneme do stavu euforie a „rauše“. Shodneme se na tom, že THC obsažené v marihuaně se řadí mezi drogy, které není určitě vhodné užívat každý den. Co když vám ale řekneme, že existuje olej z konopí, který můžete dát v klidu i vašim dětem? Povíme vám vše, co potřebujete vědět o CBD oleji.

 • Rostliny jak je neznáme

  MANDLE je od přírody zázračná surovina. Víte, že působí proti stresu a upravuje hladinu cholesterolu? V článku se dozvíte vše o tomto zázraku a prozradíme vám, proč je milují hlavně vegani!

 • Rostliny jak je neznáme

  Pokud jste vegani nějaký ten pátek, asi si umíte hravě poradit i s pečením. Jelikož téměř v každém receptu najdete vajíčko, je potřeba ho něčím nahradit, aby těsto dobře drželo. Jestli s veganstvím teprve začínáte, anebo chcete vyzkoušet pečení bez vajíčka, máme pro vás pár tipů, jak nahradit vajíčko například v bábovce.

 • Rostliny jak je neznáme

  MANDLE oloupané nebo se slupkou? To je věčná otázka. Existují názory, že mandle se slupkou mají více živin. A někdo zas tvrdí, že mandle oloupané jsou pro tělo vhodnější. Jak to s těmi mandlemi je, se dovíte v článku.

 • Rostliny jak je neznáme

  Pokud vás nadýmá pečivo, a především to z bílé mouky, zkuste ho vyměnit za bezlepkovou variantu. I když je lepek obilnou bílkovinou, my vám poradíme, které mouky mají stejně vysoký nebo možná vyšší obsah bílkovin, a přitom se označují jako bezlepkové.

 • Rostliny jak je neznáme

  Čočka i ostatní druhy luštěnin nejsou velmi oblíbené v českém jídelníčku a důvod je jednoduchý. Mnozí z nás mají problém s nadýmáním po konzumaci čočky. Co to způsobuje a jak se nadýmání vyhnout?

Zobrazení 1 - 6 z 38 položek