Články - Fajne jidlo

Rostliny jak je neznáme  Zde je 30 článků.

 • Rostliny jak je neznáme

  I když máme ještě teplé počasí, za chvíli přijde s podzimem chladněji a sychravo. To k tomuto období neodmyslitelně patří tak jako všudypřítomné barevné popadané listí. Taky se vidíte někde se svařákem, teplým dýňovým koláčem a zachumlaní v teplém svetru? Pojďte se s námi naladit na vůni podzimu s tímto typickým podzimním kořením.

 • Rostliny jak je neznáme

  Slunečnicové semínko je velmi oblíbená surovina, kterou sypeme na salát i do snídaňových kaší či jogurtu. Na co si dát pozor při jeho konzumaci? A můžeme se z něho otrávit?

 • Rostliny jak je neznáme

  Červená řepa je zelenina se specifickou přirozeně sladkou chutí. Jedni ji milují a druzí ji nenávidí. Řepu bychom ovšem měli všichni pravidelně řadit do svého jídelníčku. Proč?

 • Rostliny jak je neznáme

  Prázdniny skončily a máme tu září. Měsíc, na který se určitě těší všichni školáci a rodičům nastává starost, co připravit na svačinku dětem do školy. Mrkněte na naše 4 tipy na zdravé svačinky a nechte se inspirovat!

 • Rostliny jak je neznáme

  I když vypadá spíše jako obilovina, přesto řadíme kuskus mezi těstoviny. Je vyroben většinou z tvrdozrnné pšeničné krupice. Kuskus pochází z africké kuchyně, kde se i dnes tradičně vyrábí. V čem tato výroba spočívá a proč se řadí kuskus mezi dietní potraviny?

 • Rostliny jak je neznáme

  Dýňové semínko má jemně oříškovou chuť a hodí se jak do teplé, tak i studené kuchyně. Všichni jej známe buď opražené se solí nebo nasladko třeba jako dýňový koláč. Věděli jste ale, že dýňové semínko příznivě působí na vlasy, nehty a pleť?

Zobrazení 1 - 6 z 30 položek