Články - Fajne jidlo

Rostliny jak je neznáme  Zde je 71 článků.

 • Rostliny jak je neznáme

  Vitamín K je spojován hlavně se srážlivostí krve, ale věděli jste, že vám může pomoci i se srdečními chorobami a posílit vaše kosti? Kde všude najdeme vitamín K a jaká je jeho denní doporučená dávka, to vše se dozvíte v článku.

 • Rostliny jak je neznáme

  Určitě všichni znáte pohádku Pepek námořník. Už i ten věděl, jak je špenát důležitý a zdravý, i když s růstem svalů nemá nic společného. Věděli jste, že špenát umí podporovat funkci plic a upravit vysoký krevní tlak?

 • Rostliny jak je neznáme

  Pohanka patří mezi jeden z nejlepších zdrojů antioxidantů mezi obilninami a pseudocereáliemi. Jedni ji milují a druhým nechutná. My máme pro vás ovšem tipy na recepty, které vám zaručené zachutnají. Pojďme se podívat na zdravotní benefity této superpotraviny!

 • Rostliny jak je neznáme

  Vitamin D je nezbytný z několika důvodů, včetně udržení zdravých kostí a zubů. Může také chránit před řadou nemocí a stavů, jako je diabetes 1. V tomto článku se podíváme na výhody vitaminu D, co se stane s tělem, když ho lidé nemají dostatek, a jak zvýšit jeho příjem.

 • Rostliny jak je neznáme

  Bez řeřichy prostě nemůže začít jaro, jedná se o bylinku, která nás probudí z věčné zimy a nabudí pocit jara a začínajících Velikonoc. Můžeme si ji přidat do salátů nebo jen tak na chleba s máslem. Poradíme vám, jak ji nejlépe vypěstovat a prozradíme, jaké má řeřicha zdravotní benefity.

 • Rostliny jak je neznáme

  Vitamín E je oblíbený pro svou antioxidační obranu organismu, je také velmi dobře znám jako složka pleťových krému či opalovacích krémů. Jaké jsou rostlinné zdroje vitamínu E a lze ho mít vůbec nedostatek?

Zobrazení 1 - 6 z 71 položek