Články - Fajne jidlo

Všechny články  Zde je 104 článků.

 • Rostliny jak je neznáme

  Vanilkové lusky jsou zkrátka kouzelné, nejen díky svému specifickému tvaru, ale i vůni, která v nás dokáže probudit pocit klidu, pohody a vánočního cukroví. Vanilka je jedním z nejdražších koření na světě, protože její pěstování je velmi náročné. Pojďme si ukázat, jak s vanilkovým luskem pracovat, abyste tuto delikátní surovinu využili co nejlépe.

 • Rostliny jak je neznáme

  Není žádným tajemstvím, že pití čaje je pro naše tělo víc než dobré. Čaj je nedílnou součástí tradiční medicíny a je v mnoha asijských zemích uznáván jako lék na vše. Číňané a Japonci konzumují tento čaj ke zlepšení zdraví po celá staletí. V západní medicíně je propagován jako způsob léčby příznaků nachlazení a chřipky. Jaké výhody může mít pití čaje? My vám představíme 6 benefitů, o kterých jste možná nevěděli.

 • Rostliny jak je neznáme

  Houby jsou široce známé pro svou skvělou chuť a úžasné přínosy pro naše zdraví. Přesto jsou ve společnosti dva tábory. Jedni je milují a druhým nechutnají. Máme pro vás 5 důvodů, proč je dobré houby zařadit do vyváženého jídelníčku, třeba změní názor i ti, pro které nejsou houby zrovna oblíbenou potravinou.

 • Rostliny jak je neznáme

  Zimu si bez šípkového čaje nedokážeme představit. A nyní je ten správný čas pro jejich sběr. I když sbírání šípků nepatří mezi oblíbené činnosti, jeho kvalit jistě doceníte v zimě, tedy v období, kdy je potřeba posílit naši imunitu. Jak a kdy přesně sbírat šípky? A co z nich vyrobit, aby neztrácely vitamíny?

 • Rostliny jak je neznáme

  Jáhly nemusí být jen mdlá a nevýrazná potravina. Z jáhel se v dnešní době dělají výborné kaše, lahodné dezerty, ale i nadýchaný chleba. V kuchyni se dá z jáhel vykouzlit opravdová dobrota. Víte, proč právě jáhly nazýváme potravinou chudých? Pojďme nakouknout pod pokličku a zjistit, jaké zdravotní benefity nám jáhly nabízí.

 • Rostliny jak je neznáme

  Dýně je tykev, kterou lidé často považují za tradiční halloweenskou dekoraci. Ovšem nejedná se jen o dekoraci, kterou si postavíme před dveře, naopak, dýně má spoustu zdravotních benefitů. Jakých? To už se dozvíte v dnešním článku.

Zobrazení 1 - 6 z 104 položek