Články - Fajne jidlo

Všechny články  Zde je 119 článků.

 • Rostliny jak je neznáme

  Vitamín E je oblíbený pro svou antioxidační obranu organismu, je také velmi dobře znám jako složka pleťových krému či opalovacích krémů. Jaké jsou rostlinné zdroje vitamínu E a lze ho mít vůbec nedostatek?

 • Rostliny jak je neznáme

  Bez řeřichy prostě nemůže začít jaro, jedná se o bylinku, která nás probudí z věčné zimy a nabudí pocit jara a začínajících Velikonoc. Můžeme si ji přidat do salátů nebo jen tak na chleba s máslem. Poradíme vám, jak ji nejlépe vypěstovat a prozradíme, jaké má řeřicha zdravotní benefity.

 • Rostliny jak je neznáme

  Vitamin D je nezbytný z několika důvodů, včetně udržení zdravých kostí a zubů. Může také chránit před řadou nemocí a stavů, jako je diabetes 1. V tomto článku se podíváme na výhody vitaminu D, co se stane s tělem, když ho lidé nemají dostatek, a jak zvýšit jeho příjem.

 • Rostliny jak je neznáme

  Pohanka patří mezi jeden z nejlepších zdrojů antioxidantů mezi obilninami a pseudocereáliemi. Jedni ji milují a druhým nechutná. My máme pro vás ovšem tipy na recepty, které vám zaručené zachutnají. Pojďme se podívat na zdravotní benefity této superpotraviny!

 • Náš tip

  U nás máme svátky Velikonoc spojeny s barvením vajíček a spousty sladkostí. Dokážete si představit, jak se slaví Velikonoce třeba v Etiopii? Pokud vás zajímá, jak tenhle svátek probíhá i v jiných koutech světa, tenhle článek je pro vás jako stvořený.

 • Rostliny jak je neznáme

  Dnes je šťáva z granátového jablka zkoumána pro její zdravotní benefity. Může pomoci při prevenci rakoviny, podpoře imunity a plodnosti. Jako lék se granátové jablko používá více jak tisíc let. Co dalšího jste ještě o granátovém jablku nevěděli?

Zobrazení 1 - 6 z 119 položek