Články - Fajne jidlo

Všechny články  Zde je 68 článků.

 • Rostliny jak je neznáme

  MANDLE oloupané nebo se slupkou? To je věčná otázka. Existují názory, že mandle se slupkou mají více živin. A někdo zas tvrdí, že mandle oloupané jsou pro tělo vhodnější. Jak to s těmi mandlemi je, se dovíte v článku.

 • Rostliny jak je neznáme

  Pokud jste vegani nějaký ten pátek, asi si umíte hravě poradit i s pečením. Jelikož téměř v každém receptu najdete vajíčko, je potřeba ho něčím nahradit, aby těsto dobře drželo. Jestli s veganstvím teprve začínáte, anebo chcete vyzkoušet pečení bez vajíčka, máme pro vás pár tipů, jak nahradit vajíčko například v bábovce.

 • Rostliny jak je neznáme

  MANDLE je od přírody zázračná surovina. Víte, že působí proti stresu a upravuje hladinu cholesterolu? V článku se dozvíte vše o tomto zázraku a prozradíme vám, proč je milují hlavně vegani!

 • Náš tip

  Zbyly vám po Mikuláši či Vánocích arašídy a nevíte co s nimi? Poradíme vám, jak si vyrobit domácí oříškové máslo nejen z arašídů.

 • O nás

  Novoroční předsevzetí je takovou naší českou tradicí. Někdo si přeje více peněz, jiný více zdraví a někdo změnu práce nebo nový vztah. Víte, jaké předsevzetí je to nejoblíbenější, a které si Češi nejčastěji přejí?.

 • Rostliny jak je neznáme

  Pokud vás nadýmá pečivo, a především to z bílé mouky, zkuste ho vyměnit za bezlepkovou variantu. I když je lepek obilnou bílkovinou, my vám poradíme, které mouky mají stejně vysoký nebo možná vyšší obsah bílkovin, a přitom se označují jako bezlepkové.

Zobrazení 1 - 6 z 68 položek