< Články - Fajne jidlo

Všechny články  Zde je 141 článků.

 • Rostliny jak je neznáme

  Zázvor pocházející z jihovýchodní Asie je již dlouho ceněný pro své zdravotní přínosy. Lidé jedí zázvor pro léčebné účely již více než 3000 let. Jeho vědecký název, Zingiber officinale, pochází ze sanskrtského slova pro koření, singabera. Od posílení imunitního systému po zmírnění menstruačních křečí má zázvor údajně širokou škálu terapeutických vlastností. Jak ho použít v kuchyni?

 • Rostliny jak je neznáme

  Kakao je opravdu skvělá surovina. Nejen, že se používá k výrobě čokolády, ale je nabité antioxidanty, minerály, a dokonce i vlákninou. A co víc, kakao je dostupné v různých formách, což z něj dělá super všestrannou potravinu, která vám v kuchyni nesmí chybět. V tomto článku se dozvíte o zdravotních výhodách kakaa a proč se kakao v minulosti používalo na pohřbech!

 • Rostliny jak je neznáme

  Jablka patří neodmyslitelně k podzimu stejně jako skořice, se kterou jdou krásně dohromady. Máme několik druhů jablek, které se liší chutí, velikostí, tvarem a barvou. Jablka jsou výborná samotná, ale skvělá je i jablečná přesnídávka, kompot či jablečný fresh. Uhádnete, kolik sní průměrný člověk jablek ročně? Nejen to, se dozvíte v dnešním článku.

 • Rostliny jak je neznáme

  Bobule acai, je brazilské superovoce, které pochází z oblasti Amazonie. Malý, kulatý modrofialový plod je vzhledem podobný borůvce, ale mnohem zajímavějšího charakteru. Bobule acai se od počátku 21. století staly celosvětovým šílenstvím. Proč tomu tak je?

 • Rostliny jak je neznáme

  Mandarinka je oblíbeným zimním ovocem od roku 1800, kdy byly drobné plody poprvé přivezeny do Evropy spolu s dalšími exporty z Maroka. Jedná se o oblíbenou svačinku, protože mandarinky se lépe loupou než pomeranč a mají skvělou chuť, která neodmyslitelně patří jak k podzimu, tak i k zimnímu období. V tomhle článku se dozvíte zajímavosti o mandarinkách a poradíme vám, jak na skvělou mandarinkovou salsu.

 • Rostliny jak je neznáme

  Anémie z nedostatku železa je nejběžnější formou anémie, což je krevní porucha, která postihuje červené krvinky. Příznaky nedostatku železa se vyvíjejí v průběhu času. Kdo by měl železo obzvlášť suplementovat a kde ho ve stravě najdeme?

Zobrazení 1 - 6 z 141 položek