Články - Fajne jidlo

Všechny články  Zde je 74 článků.

 • Rostliny jak je neznáme

  Vláknina je stejně důležitá jako bílkoviny, sachariny či tuky. Jedná se o složku potraviny, kterou najdeme pouze v rostlinné stravě, nikoli v živočišné. Často se na ni ale zapomíná. Jaké jsou hlavní zdroje vlákniny a proč nám může pomoci s hubnutím? Vše se dozvíte v tomto článku.

 • Rostliny jak je neznáme

  Matcha čaj zažil v ČR boom před pár lety, ovšem tento nápoj je starý více než 800 let, kdy ho připravovali buddhističtí mniši, kteří ho nazývali „elixír“. Zimu máme tu tam a jaro se nám hlásí o slovo. V této době, kdy se příroda probouzí k životu, je nejlepší čas probudit k životu i sebe a začít s pořádnou detoxikací a očistou. Jak můžete nakopnout svoje tělo a v čem se liší Matcha od obyčejné kávy? Vše se dočtete v článku!

 • Rostliny jak je neznáme

  Účinky marihuany všichni známe. Při jejím kouření se dostaneme do stavu euforie a „rauše“. Shodneme se na tom, že THC obsažené v marihuaně se řadí mezi drogy, které není určitě vhodné užívat každý den. Co když vám ale řekneme, že existuje olej z konopí, který můžete dát v klidu i vašim dětem? Povíme vám vše, co potřebujete vědět o CBD oleji.

 • Náš tip

  Keto dieta zažívá obrovský boom. Všude na nás vyskakují reklamy, které nás nabádají ke koupi zázračných keto drinků a náhražek jídla v podobě keto palačinek či polévky. Je opravdu keto dieta symbolem rychlého hubnutí nebo jen marketingový trik?

 • Náš tip

  Datlovou pastu si můžete vyrobit i sami doma. Na trhu ovšem existuje i ta kupovaná v prvotřídní kvalitě. Víte, co s ní? Poradíme vám, jak ji využít v kuchyni, jak ji skladovat a prozradíme vám, proč je dobrá pro náš organismus.

 • Náš tip

  Kaše je výborný start do nového dne, a to nejenom ovesná, ale třeba i pohanková. Proč ji snídat a jak se nenadřít s výživnou snídaní?

Zobrazení 1 - 6 z 74 položek