Kategorie

Snížená cena! Ananas kostičky BIO 11 kg Les Fruits du Paradis Prohlédnout větší

Ananas kostičky BIO 11 kg Les Fruits du Paradis

316K

Nový produkt

Speciálně pro vás jsme připravili ananasové kostičky těch nejlepších ananasů! Můžete je přidat do kaší, ovocných směsí nebo si je vychutnejte s vašimi dětmi jen tak jako zdravou svačinku. A to vše v BIO kvalitě.

Více podrobností

Zakoupením tohoto produktu získáte až 489 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 489 věrnostních bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 97,80 Kč.


4 891,40 Kč

-20%

6 114,25 Kč

 • Historie ananasu pochází z doby objevu Ameriky, respektive pro Evropu bylo toto období významné: navzdory tomu, že toto ovoce pochází z Jižní Ameriky, ananas si našel svou cestu na poloostrov Guadeloupe, kde si jej všiml právě samotný Kryštof Kolumbus. Vzhledem evropským kolonizátorům toto exotické ovoce připomínalo borovicovou šišku (anglicky „pine“), a proto se v angličtině ananasu říká „pineapple“. Natož název, který používáme my, pochází původně z jazyka jihoamerických Indiánů, kteří mu říkali „anana“. Kolumbus se tedy rozhodl transportovat ananasy právě k nám do Evropy. V té době si ale ananasy mohl dovolit opravdu jen málokdo – byly drahé a staly se symbolem luxusu.
  V dnešní době jsou naštěstí mnohem dostupnější. Za to jsme všichni rádi, protože jsou neskutečně zdravé! Ananas obsahuje velké množství vitamínu C. Toto množství závisí na odrůdě ananasu, ale přibližně se nachází cca 40 miligramů vitamínu C ve 100 gramech, což představuje okolo 80 % denní dávky vitamínu C pro jednu osobu. Dále je ananas bohatý na draslík, hořčík a vápník.
  My jsme si speciálně pro vás připravili ananasové kostičky těch nejlepších ananasů! Můžete je přidat do kaší, ovocných směsí nebo si je vychutnejte s vašimi dětmi jen tak jako zdravou svačinku.

  Zajímavost: I když se jedná o ovoce, ananas roste prakticky na zemi a ne na stromě. Ananasovník, na kterém toto ovoce roste, je přízemní rostlinou a dorůstá maximální výšky 1 metru.

  Složení: 100 % ananas BIO 

  Země původu: Srí Lanka

  Balení: 10 kg

  CZ-BIO-002/Zemědělská produkce mimo EU 

  Minimální trvanlivost: min 12 měsíců od okamžiku produkce 

  Skladování: chladné, tmavé a suché místo (max. 20°C, max. 65% vlhkost vzduchu)

  Nutriční hodnoty na 100g výrobku
  ENERGIE [kJ / kcal]1375/329
  TUKY [g]0,5
  z toho NASYCENÉ MASTNÉ KYSELINY [g]0,0
  SACHARIDY [g]77,8
  z toho CUKRY [g]72,9
  VLÁKNINA [g] 3,7
  BÍLKOVINY [g]1,4
  SŮL [g]0,08
  SODÍK [mg]11

  Nutriční hodnoty se mohou u přírodních produktů lišit. 

  Chemicko-fyzické vlastnosti
  OBSAH VODY7-15%
  VELIKOST cca 35-80 mm
  TLOUŠŤKAcca 2-7 mm
  TEPLOTA SUŠENÍmax. 45 °C

   

  Mikrobiologické vlastnosti
  CELKOVÝ POČET MIKROORGANISMŮ< 100.000 KbE/g
  ENTEROBAKTERIE< 100 KbE/g
  PLÍSNĚ< 10.000 KbE/g
  E.COLI< 10 KbE/g
  SALMONELLAnegativní v 125 g
 • BIO (CZ-BIO-002)Ano
  Velkoobjemové baleníAno
  Hmotnost11 kg

6 dalších produktů ve stejné kategorii: